Wszystkie teksty są kompilacją informacji z różnych źródeł. Oczywiście wiele zaczerpnięte jest z wikipedii ale też z książek jak na przykład "Vademekum zbieracza kamieni szlachetnych i ozdobnych" pod redakcją Michała Sachanbińskiego, encyklopedii i zagranicznych stron o minerałach. Staram się opracowywać informacje i unikam prostego "kopiuj i wklej".

Zdjęcia pochodzą głównie z Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów, ale też z innych źródeł, o ile jestem w stanie stwierdzić, że licencja na to pozwala. Część zdjęć obrobiona jest w celu wyostrzenia, kontrastu czy balansu koloru. Te które tego potrzebują wycinane są z tła.

 

Staram się być w zgodzie z prawem i przestrzegać praw autorskich. Gdyby ktoś zauważył, że użyłem materiałów nie zgodnie z prawem, licencją, czy też gdybym naruszył czyjeś prawa, proszę o wybaczenie i kontakt na adres lunac11(skasuj_to) @gmail_com. Postaram się naprawić.
To jest duży projekt, a w przeciągu lat wzrastała też moja świadomość prawna, lecz nie mogę zagwarantować, że kiedyś nie skorzystałem z cudzych materiałów i tego nie zauważyłem. Teraz tego unikam.

 

Więcej o licencjach:

Licencje